sunnuntai, 24 helmikuu 2019 07:32

Seuroille: Kunnioita Peliä -sopimus sitouttaa seuran edistämään kunnioitusta seuran ja joukkueiden arjessa

Kauden ratkaisupelien lähestyessä on jälleen aika muistuttaa kunnioituksen tärkeydestä. Ylilyönteihin ei ole varaa kaukalossa eikä sen laidalla ja yksi keino muistuttaa hyvän käytöksen ja muiden kunnioittamisen merkityksestä on Kunnioita Peliä -ohjelman esiin nostaminen seuran ja joukkueiden arjessa. 

Haastammekin nyt seurat sitoutumaan Kunnioita Peliä -ohjelmaan verkossa täytettävällä sopimuksella. Ohjelmaan sitoutuminen viestii seuran arvoista oman seuran harrastajille ja näiden taustajoukoille, potentiaalisille harrastajille ja yhteistyökumppaneille.

Jokainen sopimuksen täyttänyt seura saa Jääkiekkoliitolta postitse materiaalipaketin muutaman viikon kuluessa sopimuksen täyttämisestä ja lisää materiaalia on luvassa uuden sarjakauden alla.

Jatkossa sopimus ohjelmaan kuulumisesta on edellytys vähävaraisten perheiden tukien hakemiselle.

- Täytä Kunnioita Peliä -sopimus täällä >>
- Anna palautetta ja ideoita Kunnioita Peliä -ohjelmasta >>
- Lue lisää: www.kunnioitapelia.fi

Olet nyt

Etsi sivustolta