maanantai, 01 huhtikuu 2019 05:00

Muistutus: D-, C- ja B-junioreiden tukien haku jatkuu perjantaihin 5.4.

B-, C- ja D-juniorit voivat kevään tullen hakea taloudellista tukea jääkiekkoharrastuksen kustannuksiin - perjantaina päättyvässä tukihaussa ovat haettavana tulevat kauden 2019-20 kausimaksuihin kohdistettavat tuet.

Haku tapahtuu tuttuun tapaan seurojen kautta: seurat keräävät tukea hakevilta tiedot ja täyttävät hakemukset heille toimitetun linkin kautta. Hakuaikaa on jäljellä vielä perjantaihin 5.4. asti, myöhässä tulleita hakemuksia ei oteta käsittelyyn. Päätökset tukien saajista ilmoitetaan tukea hakeneille seuroille kesäkuussa.

Tuet maksetaan seuran tilille 15.9.2019 mennessä jos pelaaja jatkaa pelaamistaan myös tulevalla kaudella. Seura kohdistaa pelaajalle myönnetyn tuen tämän kausimaksuihin seuran käytännön mukaisesti. Seuraa vaihtaneista ja jääkiekon pelaamisen lopettaneista pelaajista ilmoitetaan seuran toimesta Jääkiekkoliitolle tukipäätösten yhteydessä.

Tukisummat on porrastettu harrastusmaksujen tavoin ikäluokittain - kauden 2019 tukisummat ovat seuraavat:
D // 700 euroa
C // 1 100 euroa
B // 1 300 euroa

Lisätietoa tukihausta löytyy Finhockey-sivujen vanhempien ja joukkueiden osioista.

 

Olet nyt

Etsi sivustolta