tiistai, 02 helmikuu 2021 09:30

Jesse Nuutinen Jääkiekkoliiton kilpailutoimen koordinaattoriksi

Tuusulalainen 33-vuotias Jesse Nuutinen on valittu Jääkiekkoliittoon kilpailutoimen koordinaattoriksi. Nuutinen seuraa tehtävässä tointa viimeiset kaksi vuotta hoitanutta Kai Halmetta.

Jesse Nuutisen jääkiekkojuuret ovat Keski-Uusimaalaisessa jääkiekossa niin pelaajana, valmentajana kuin seuran toimihenkilönä. Hän on toiminut aiemmin KJT Hockey ry:n junioripäällikkönä ja viimeiset 1,5-vuotta seuran toiminnanjohtajana.

Nuutinen on ollut mukana kehittämässä eri ikäisten sarja- ja kilpailutoimintaa mm. Jääkiekkoliiton Eteläisen alueen kilpailuvaliokunnassa. Hänellä on laji- ja seurakoulutuksina suoritettuna mm. HVT/VAT- tutkinto sekä jääkiekon toiminnanjohtajakoulutus.

Jesse Nuutinen aloittaa tehtävässään 1.3.2021.

Olet nyt

Etsi sivustolta