C2 AA, D1 AAA ja D2 AA lohkojaot ja sarjajärjestelmät

C2 AA, D1 AAA ja D2 AAA lohkot ja sarjajärjestelmät on päätetty kilpailuvaliokunnassa ja alueiden kilpailuvaliokunnissa.
Otteluohjelmat julkaistaan tulospalvelussa sarja järjestäjän toimesta ennen Juhannusta.


C2 AA

Lohko 1 (AA+)
yksinkertainen sarja, 15 ottelua
peliaika 3x20 min

Blues Juniors BJR White 1
HAKI Blue
HC Panter
HIFK White
HJK White
Hunters Sininen
Kiekko-Vantaa Juniorit Akatemia
K-Kissat
Kiekko-Tiikerit
KJT Haukat Akatemia
Pelicans Akatemia
HCK Salamat Sininen
Viikingit Jets
Jää-Ahmat Black
EPS Red
IHK White

Lohko 2 (AA-)
kaksinkertainen sarja miinus neljä kierrosta, 14 ottelua
peliaika 3x20 min (päivitetty 13.6)
 

GrIFK White
HIFK Challenger
Hunters Keltainen
Jää-Tiikerit
Kiekko-Vantaa Itä
KJT Haukat White
LJK 04
Pelicans Team
Viikingit Knights
EPS White
EVU

Lohko 3
kaksinkertainen sarja, 20 ottelua
peliaika 3x20 min
 

Koillis-Pirkan Kiekko
Kiekko-Ahma
RuoSkA
Leki Sininen
Kisa-Eagles sininen
Pingviinit
Parkanon Kiekko
Tappara Paronit
Jyvässeudun Kiekko
Tappara Ritarit
Ähtärin Kiekko-Haukat

Lohko 4
kolminkertainen sarja, 18 ottelua

peliaika 3x20 min
 

Närpes Kraft Närpiö Keltainen
Muik Hockey
S-Kiekko jun. Seinäjoki Sininen
Vaasan Sport jun. Akatemia
Juniori Hermes Kokkola Blue
Hela-Kiekko Kauhava
Seinäjoen Kiekkokerho

Lohko 5
kaksinkertainen sarja, 12 ottelua
peliaika 3x20 min

Sotkamon Kiekko P
Nivala Cowboys Valkoinen
Kajaanin Junnuhokki Red
Kiilat Hockey
Oulaisten Jääkobrat
Kuhmon Kiva HT
Pyhäjärven Pohti

Lohko 6
kaksinkertainen sarja, 12 ottelua
peliaika 3x20 min
 

Kuusamon Pallo-Karhut
Haukiputaan Ahmat
Kiekko-Laser Jun Punainen
Lämärit Mustat
Etelä-Portimo -72
Raahen Jääkiekkoklubi Red
Napapiirin Pantterit

Lohko 7
kaksinkertainen sarja, 18 peliä ottelua
peliaika 3x20 min
 

KJK Red
Lukko Team
TPS Akatemia
TuTo White
Lännen Kiekko
VG-62 Tapsat
SoPa
Kiekkohait
FoPS Vihreät
Turun Kisa-Veikot

Lohko 8

2x sarja ja välisarja/tuplapelit, 14 ottelua
peliaika 3x20 min

KalPa Ducks (a)
SuKiKa (c )
IPK/KK-81 (a)
Jokipojat Punainen (b)
PoU (b)
Jukurit Keltainen (c )
SaiPa Veskut (c )

D1 AAA

Lohko 1
yksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x15 min

Blues Juniors Ry BJR Blue 1
Blues Juniors Ry LV BJR Blue 2
EPS Red
EPS White
EVU Red
GrIFK Green
HAKI Blue
HIFK
HJK White
Hunters Sininen
Jokerit Blue
Jokerit White
Jää-Ahmat Red
KJT BLUE
Pelicans Turkoosi
Pelicans Turkoosi P-H
Viikingit Red

Lohko 2
kaksinkertainen sarja ja välisarja (lohkot a ja b) 17 ottelua
peliaika 3x15 min

HPK Oranssit (a)
Ilves Detroit (b)
Ilves Rangers (a)
KOOVEE Power (a)
S-Kiekko (b)
Sport Mambat (b)
Tappara Näppärät (b)
Tappara Vikkelät (a)

Lohko 3
nelinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x20 min

Jukurit Sininen
SaPKo sininen
SaiPa Jusut
KooKoo Black
Titaanit White

Lohko 4
kaksinkertainen sarja 14 ottelua
peliaika 2x25 min

Hermes Punainen
Hokki White
JHT sininen
K-Laser j. Punainen
Kärpät Valkoinen
Kärpät Musta
RoKi Viima
YJK Musta

Lohko 5

kaksinkertainen sarja ja yksinkertainen välisarja 18 ottelua
peliaika 2x25 min

FoPS Green (a)
Kiekkohait (a)
Lukko (b)
TPS Aallot (a)
TPS Jampat (c)
TuTo Blue (c)
VG-62 (c)
Ässät Flames (b)
Ässät Senators (b)

Lohko 6
kolminkertainen sarja 18 ottelua
peliaika 3x20 min

Jokipojat Musta
JPK Punainen
JYP Musta
JyKi Sininen
KalPa Wild
KalPa Spiders
LeKi-75

D2 AAA

Lohko 1
yksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x15 min

Blues Juniors BJR Blue 1
Blues Juniors LV BJR Blue 1
EPS Red
EVU Punainen
HAKI Blue 1
Haukat Valkoinen
HIFK Red
HIFK White
HJK White
Hunters Sininen
Jokerit Blue
Jää-Ahmat Red
Kiekko-Nikkarit Black
KIEKKO-VANTAA ITÄ Sininen
KJT BLUE
Kurra Musta
Pelicans Turkoosi

Lohko 2
kaksinkertainen sarja ja välisarja (lohkot a ja b) 17 ottelua
peliaika 3x15 min

HPK Oranssit (a)
Ilves Nashville (a)
Ilves Arizona (b)
SKK Musta (b)
Sport Oskut (b)
Tappara Hyrrät (a)
Tappara Rullat (b)
Tappara United (a)

Lohko 3
kolminkertainen sarja 15 ottelua
peliaika 3x20 min

Ketterä Sininen
Jukurit Keltainen
Jukurit Sininen
KooKoo Black
SaiPa Niepit
Titaanit White

Lohko 4
kaksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 2x25 min

Ahmat Oranssi
Jääkobrat Musta
Hokki White
KKP sininen
K-Laser j. Punainen
K-Laser j. Valkoinen
Kärpät Valkoinen
Kärpät Musta
Hermes Punainen

Lohko 5
yksinkertainen sarja ja välisarja/lisäottelut 18 ottelua
peliaika 2x25 min (päivitetty 14.6)

Ässät Black (a)
Ässät Red (a)
Lukko (a)
Lukko Sininen (a)
TPS Jortsut (b)
TPS Jursit (b)
TPS Kojot (b)
FoPS Vihreä (a)
VG-62 Musta (b)
Rockets (a)
TuTo Blue (b)
TuK-V Valkoinen (b)
RNKFlyers (b)

lisäottelut välisarjaan a
Ässät Black - Ässät Red
Lukko - Lukko Sininen
FoPS Vihreä - Rockets

Lohko 6
kolminkertainen sarja 18 ottelua
peliaika 3x20 min

KalPa White
KalPa Yellow
Jokipojat Musta
Diskos Kelt
JYP Musta
JYP Punainen
JyKi Leijonat

 

Olet nyt