Poikkeuslupien anominen sarjatoimintaan

Poikkeuslupia koskien edustusoikeutta voi anoa alkavalle kaudelle 15.8. mennessä. Seuran tekemä anomus toimitetaan oman alueen kilpailuvaliokunnalle SEURAN toimesta (yksityishenkilöt tai joukkueet eivät siis voi anoa vaan anoja on aina seura). Muut kuin E- ja nuorempien poikkeuslupa-anomukset maksavat 100 e / kpl (anomuksessa voi olla useampia henkilöitä jos syy ja joukkue johon haetaan on sama)  ja kuitti suoritetusta maksusta Suomen Jääkiekkoliiton tilille FI20 8000 1602 1002 25 on liitettävä anomukseen. E- ja nuorempien anomukset ovat ilmaisia. Samoin anomukset joihin kilpailusäännöt antavat suoraan mahdollisuuden anoa poikkeusta ovat ilmaisia (mm. tyttöjen kaksoisedustukset).

F-juniorien  ja nuorempien anomukset käsittelee lopullisesti paikallinen alue. E-juniorien ja vanhempien anomukset päättää liiton kilpailuvaliokunta paikallisen alueen lausunnon perusteella.

Olet nyt

Etsi sivustolta