Kari Schemeikka

Kari Schemeikka

Jääkiekkotuomarin peruskurssi osa 1
 
Pidetään 29.10.2018 kello 18:00 -

 

Imatra Spa Areenan VIP-tilassa, Ottelukatu 1, 55420 Imatra
 

Lisätiedot ja ilmoittautuminen:

Markku Puhakainen
Erotuomarinimeäjä, kerhokouluttaja
Imatran Erotuomarikerho

0505328906

SJL Kymi-Saimaan alueen syyskokous pidetään 31.10.2018 klo 18.30 Kouvolassa Lumon areeran Orpe-klubilla (Topinkuja 1)

Syyskokoukseen osallistuu myös SJL toimitusjohtaja Matti Nurminen ja talouspäällikkö Jaakko Luumi.

Tervetuloa kokoukseen ja keskustelmaan jääkiekon ajankohtaisista asioista mm. suomaleisen jääkiekon strategiasta ja sen vaikutuksista seuratoimintaan.

 

Liitteenö kokouskutsu ja valtakirja.

 

SJL Kymi-Saimaan alueen tyttökiekon kauden startti Luumäen jäähallissa (Harjutie 4) sunnuntaina 23.9.2018 klo 13-15.30 Tapahtuma on suunnattu alle 14-vuotiaille tytöille. Tapahtuma on maksuton.
 

SJL Kymi-Saimaan alueen tyttökiekon kauden startti  (vasta-alkajat, jo pelanneet sekä lajikokeilusta kiinnostuneet)
Luumäen jäähallissa Sunnuntaina 23.9.2018 klo 13-15.30

Tapahtuma on suunnattu alle 14-vuotiaille tytöille
Tapahtuma on maksuton
Minimivarustus luistimet, kypärä, hanskat/rukkaset ja maila

Klo 13.00 Ilmoittautuminen
Klo 13.30 Ohjattu alkulämmin
Klo 14.00 - 15.30 Jää


Lisätiedot
Tyttökiekkokouluttaja Pipsa Juutilainen 040 546 0867
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
LuPo juniorit Minna Piutula 050 542 2158 Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Ilmoittautuminen viimeistään 22.9
https://tapahtumat-finhockey-fi.pwire.fi/kymi-saimaa/tyttokiekkopaiva-luumaella-23.9/

tai suoraan ennen tapahtumaa jäähallilla.
 

 

Kymi-Saimaalla toimii koko alueen kattava urheiluakatemiaverkosto ja lisäksi yläkoululeiritystä on tarjolla  Vierumäen ja Tanhuvaaran urheiluopistoilla.
 

Etelä-Kymenlaakson urheiluakatemia https://peda.net/kotka/urheilijakoulutus

Etelä-Karjalan urheiluakatemia   http://www.eklu.fi/etela-karjalan-urheiluakatemia/

Etelä-Savon urheiluakatemia https://www.esliikunta.fi/urheiluakatemia/

Kouvolan urheiluakatemia  https://kouvolanurheiluakatemia.fi/

 

 

SJL Kymi-Saimaan ja Savo-Karjalan alueiden
kauden 2018-2019 ”STARTTI”

1.9.2018 Savonlinnassa Tanhuvaaran urheiluopistolla

 

OHJELMA

SEURAJOHTAJAT (auditorio ja Espilä-kabinetti)

La 1.9.2018

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avaus SJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 Espilä-kabinetti, seurojen kuulumiset  ja strategiakeskustelu

12:00 lounas

12.45 strategiakeskustelu jatkuu

15.00 päiväkahvit(Bar-Espilä)

15.15 kausi-info

16.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö
(Jarmo Karjalainen)

17.00 SJLn ja alueiden ajankohtaiset asiat                        

18.00 koulutuksen päätös

 

JOUKKUEENJOHTAJAT (auditorio)

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 auditorio,joukkueenjohtajakoulutus

mm.

joukkueenjohtajan rooli ja asema joukkueessa ja seurayhteisössä

joukkueenjohtajan tehtävät

joukkueenjohtaja ja viestintä

joukkueenjohtaja ja vanhemmat

liitto, alue ja seuraorganisaatio

12.30 lounas

13.15 joukkueenjohtajakoulutus jatkuu                                                                                                                                

15.15 päiväkahvit (Bar-Espilä)

15.30 joukkueenjohtajakoulutus jatkuu

17.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö
(Jarmo Karjalainen)

18.00 koulutuksen päätös

 

TULOSPALVELU- JA TOIMITSIJAVASTAAVAT (auditorio ja Kaartilan ATK-luokka)

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 (Kaartila ATK-luokka) tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus                        

12.15 lounas

13.00 tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus jatkuu

15.15 päiväkahvit (Bar-Espilä)

15.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö, erotuomari ja toimitsija yhteistyö (Jarmo Karjalainen)

16.00 tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus jatkuu

18.00 koulutuksen päätös

 

HUOLTAJAKOULUTUS (auditorio, Torkkeli-luentosali ja jäähalli)

La 1.9.2018

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 20122, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15
R1 (jäähalli) luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R2 (Torkkeli) ensiapukoulutus

13.00 lounas

13.30
R1 luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R2 ensiapukoulutus

14.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö (Jarmo Karjalainen)

15.00 päiväkahvit(Bar-Espilä)

15.15
R2 (jäähalli) luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R1 (Torkkeli) ensiapukoulutus

18.00 koulutuspäivän päätös

VALMENTAJAKOULUTUS – MINÄ VALMENTAJANA (auditorio, Kaartila)

aluevalmentaja Pekka Peltola

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 Minä valmentajana – koulutus      

12.45 lounas

13.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö

(Jarmo Karjalainen)

14.00 Minä valmentajana – koulutus jatkuu

15.30 päiväkahvit (Bar-Espilä)

16.00 Minä valmentajana – koulutus jatkuu

18.00 koulutuspäivän päätös

 

Koulutuspäivän hinta: 70 € / hlö.

Kymi-Saimaan alue laskuttaa seuroja koulutuksen jälkeen.

Koulutukseen otetaan n. 20 henkilö / koulutus.

Sitovat ilmoittautumiset 26.8.2018 mennessä osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Lisätietoja:
aluepäällikkö Kari Schemeikka                 aluepäällikkö Jukka Kostiainen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

040-7050 964                                            0400-671 876

 

Alueet pidättävät oikeuden ohjelman muutoksiin.

SJL Kymi-Saimaan ja Savo-Karjalan alueiden
kauden 2018-2019 ”STARTTI”

1.9.2018 Savonlinnassa Tanhuvaaran urheiluopistolla

 

OHJELMA

SEURAJOHTAJAT (auditorio ja Espilä-kabinetti)

La 1.9.2018

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avaus SJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 Espilä-kabinetti, seurojen kuulumiset  ja strategiakeskustelu

12:00 lounas

12.45 strategiakeskustelu jatkuu

15.00 päiväkahvit(Bar-Espilä)

15.15 kausi-info

16.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö
(Jarmo Karjalainen)

17.00 SJLn ja alueiden ajankohtaiset asiat                        

18.00 koulutuksen päätös

 

JOUKKUEENJOHTAJAT (auditorio)

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 auditorio,joukkueenjohtajakoulutus

mm.

joukkueenjohtajan rooli ja asema joukkueessa ja seurayhteisössä

joukkueenjohtajan tehtävät

joukkueenjohtaja ja viestintä

joukkueenjohtaja ja vanhemmat

liitto, alue ja seuraorganisaatio

12.30 lounas

13.15 joukkueenjohtajakoulutus jatkuu                                                                                                                                

15.15 päiväkahvit (Bar-Espilä)

15.30 joukkueenjohtajakoulutus jatkuu

17.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö
(Jarmo Karjalainen)

18.00 koulutuksen päätös

 

TULOSPALVELU- JA TOIMITSIJAVASTAAVAT (auditorio ja Kaartilan ATK-luokka)

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 (Kaartila ATK-luokka) tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus                        

12.15 lounas

13.00 tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus jatkuu

15.15 päiväkahvit (Bar-Espilä)

15.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö, erotuomari ja toimitsija yhteistyö (Jarmo Karjalainen)

16.00 tulospalvelu- ja toimitsijavastaavakoulutus jatkuu

18.00 koulutuksen päätös

 

HUOLTAJAKOULUTUS (auditorio, Torkkeli-luentosali ja jäähalli)

La 1.9.2018

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 20122, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15
R1 (jäähalli) luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R2 (Torkkeli) ensiapukoulutus

13.00 lounas

13.30
R1 luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R2 ensiapukoulutus

14.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö (Jarmo Karjalainen)

15.00 päiväkahvit(Bar-Espilä)

15.15
R2 (jäähalli) luistimien teroitus, muotoilu ja varustehuolto (teoria ja käytännön harjoittelu) sekä kenttäpelaajan ja maalivahtien terien niittaus
R1 (Torkkeli) ensiapukoulutus

18.00 koulutuspäivän päätös

VALMENTAJAKOULUTUS – MINÄ VALMENTAJANA (auditorio, Kaartila)

aluevalmentaja Pekka Peltola

09.15 respa / ravintola, ilmoittautuminen ja aamupala

10.00 – 11.00 auditorio, koulutuspäivän avausSJL Kymi-Saimaan alueen puheenjohtaja Heikki Koskinen ja Suomi-kiekon strategia 2018 – 2022, Jääkiekkoliiton varapuheenjohtaja Jukka Toivakka

11.15 Minä valmentajana – koulutus      

12.45 lounas

13.30 erotuomarin puheenvuoro, säännöt, Kunnioita Peliä, kerho ja seurayhteistyö

(Jarmo Karjalainen)

14.00 Minä valmentajana – koulutus jatkuu

15.30 päiväkahvit (Bar-Espilä)

16.00 Minä valmentajana – koulutus jatkuu

18.00 koulutuspäivän päätös

 

Koulutuspäivän hinta: 70 € / hlö.

Kymi-Saimaan alue laskuttaa seuroja koulutuksen jälkeen.

Koulutukseen otetaan n. 20 henkilö / koulutus.

Sitovat ilmoittautumiset 26.8.2018 mennessä osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Lisätietoja:
aluepäällikkö Kari Schemeikka                 aluepäällikkö Jukka Kostiainen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

040-7050 964                                            0400-671 876

 

Alueet pidättävät oikeuden ohjelman muutoksiin.

Kouvolan seudun Kuntokiekon sarjapalaveri 13.6 klo 17.00 Kouvolan jäähalli

 

Etelä-Karjalan Kuntokiekko ja seniorit sarjapalaveri 6.8 klo 17.30 Lappeenranta Pallon Liikuntahallin auditorio (Tukkikatu 2a) HUOM ! Muuttunut paikka !!!!!!

 

Naisten harrastesarjan sarjapalaveri 9.8 klo 18.00 Taavetin jäähalli

III-divisioonan sarjapalaveri (Kymi-Saimaan Etelä-Karjalan ja Kymenlaakson joukkueet) 13.8 klo 18.00 Valkealan jäähalli (Toikkalantie 6)

 

E1 ja E2 sarjapalaveri (Kymi-Saimaa ja Savo-Karjala) 16.8 klo 18 Vesileppis Leppävirta (Vokkolantie 1)

 

F1 ja F2 sarjapalaveri (Kymi-Saimaa ja Savo-Karjala) 3.9 klo 18.00 Mikkeli harjoitusjäähalli (Raviradantie)

Aiheet:

- edellisen kauden palautteet
- kausi-info
- kauden 2018 - 2019 sarjajärjestelmä
- muut asiat

ilmoittautumiset: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

EK Kuntokiekko ja seniorit 6.8 mennessä
Naisten harrastesarja 3.8 mennessä
III-divisioona 10.8 mennessä
E-juniorit 10.8 mennessä
F-juniorit 31.8 mennessä

 

Seurafoorumit

Etelä-Karjalan seurojen/kerhojen seurafoorumi 17.8 klo 16.00 Neste Imatra (Korvenkannantie 71)

Savon seurojen/kerhojen seurafoorumi 18.8 klo 12.00 Rantasalmen jäähalli

Kymenlaakson seurojen/kerhojen seurafoorumi 4.9 klo 18.00 Valkealan jäähallilla (siirretty 7.8 päivältä esteiden vuoksi)

ilmoittautumiset foorumeihin 6.8 mennessä Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Aiheet:

-pelaajapolku
-elokuun ja syyskuun sarjailmoittautumiset
-joukkueiden tilanteiden tarkistaminen ja vahvistaminen (muutokset kevääseen)
-tyttökiekko ja harrastetoiminta
-erotuomaritilanne
-muut asiat

 

 

 

Naisten Mestiksen ja ja tyttöjen pelaamistoiminnan ilmoittautumiset ovat avoinna palvelusivustolla

 

Naisten Mestiksen

sarjajärjestelmän löydät osoitteesta http://www.finhockey.fi/index.php/seuralle/sarjatoiminta#sarjojen-pelaamistavat-miehet-naiset-ja-a-c-nuoret

ilmoittautumisten aikataulut, sarjamaksut ym. http://www.finhockey.fi/index.php/seuralle/sarjatoiminta#valtakunnalliset-sarjat-sarjan-j%C3%A4rjest%C3%A4j%C3%A4t

 

Tyttöjen pelaamistoiminta kaudelle 2018 – 2019

Tyttöjen pelaamistoimintaa on monipuolistettu alkaneelle kaudelle ja pelaamismallit jatkuvat koko seuraavan strategia kauden 2018 – 2022 ajan. Mallien toimivuutta tarkastellaan kausittain ja tarvittaessa niitä päivitetään.
 

Tytöille on nyt tarjolla pelaamista joukkueena ikäluokka huomioiden

-       seuran omissa sarjoissa (F ja nuoremmat)

-       poikien sarjoissa

-       tyttöjen sarjoissa

-       poikien ja joukkueiden sarjoissa

-       osallistuminen vain vapaaehtoisiin turnauksiin omalla tai kootulla joukkueella

-       pelaaminen poikien sarjoissa ja osallistuminen vapaaehtoisiin turnauksiin omalla tai kootulla joukkueella

-       pelaaminen tyttöjen sarjoissa ja osallistuminen vapaaehtoisiin turnauksiin omalla tai kootulla joukkueella

Ilmoittautumisissa huomioi seuraavat

-       liiton sarjatoimintaan ilmoittaudutaan seuran toimesta palvelusivujen kautta
ilmoittautumisten aikataulut ja maksut jne: https://www.dropbox.com/s/sal6g1ijqn3wbbi/SARJAT%20TAULUKOSSA.pdf?dl=0

-       avoimiin turnauksiin ilmoittautudutaan liitteenä olevan tiedoston linkkien kautta, josta löydät myös turnausohjeet

- turnauksiin voi osallistua omalla joukkueella tai kootuilla joukkueilla

-       F-tyttöjen Mini-Aurora liigaan seuran alueen ohjeen mukaan (lisätiedot alueen aluepäälliköltä ja tyttökiekkokouluttajalta)

-        seuran pelaamistoimintaan seuran ohjeiden mukaan

 

Kaksoisedustukset

 

Haetaan sarjan järjestäjältä kilpailusääntöjen mukaisesti vapaamuotoilla hakemuksella sähköpostitse (pykälä 5.8). Anomuksiin aina molempien seurojen ja pelaajan suostumus.

Liitteenä tyttöjen sarjainfo 2018 - 2019, josta löydät kauden tapahtumien aikataulu

C2 AA, D1 AAA ja D2 AAA lohkot ja sarjajärjestelmät on päätetty kilpailuvaliokunnassa ja alueiden kilpailuvaliokunnissa.
Otteluohjelmat julkaistaan tulospalvelussa sarja järjestäjän toimesta ennen Juhannusta.


C2 AA

Lohko 1 (AA+)
yksinkertainen sarja, 15 ottelua
peliaika 3x20 min

Blues Juniors BJR White 1
HAKI Blue
HC Panter
HIFK White
HJK White
Hunters Sininen
Kiekko-Vantaa Juniorit Akatemia
K-Kissat
Kiekko-Tiikerit
KJT Haukat Akatemia
Pelicans Akatemia
HCK Salamat Sininen
Viikingit Jets
Jää-Ahmat Black
EPS Red
IHK White

Lohko 2 (AA-)
kaksinkertainen sarja miinus neljä kierrosta, 14 ottelua
peliaika 3x20 min (päivitetty 13.6)
 

GrIFK White
HIFK Challenger
Hunters Keltainen
Jää-Tiikerit
Kiekko-Vantaa Itä
KJT Haukat White
LJK 04
Pelicans Team
Viikingit Knights
EPS White
EVU

Lohko 3
kaksinkertainen sarja, 20 ottelua
peliaika 3x20 min
 

Koillis-Pirkan Kiekko
Kiekko-Ahma
RuoSkA
Leki Sininen
Kisa-Eagles sininen
Pingviinit
Parkanon Kiekko
Tappara Paronit
Jyvässeudun Kiekko
Tappara Ritarit
Ähtärin Kiekko-Haukat

Lohko 4
kolminkertainen sarja, 18 ottelua

peliaika 3x20 min
 

Närpes Kraft Närpiö Keltainen
Muik Hockey
S-Kiekko jun. Seinäjoki Sininen
Vaasan Sport jun. Akatemia
Juniori Hermes Kokkola Blue
Hela-Kiekko Kauhava
Seinäjoen Kiekkokerho

Lohko 5
kaksinkertainen sarja, 12 ottelua
peliaika 3x20 min

Sotkamon Kiekko P
Nivala Cowboys Valkoinen
Kajaanin Junnuhokki Red
Kiilat Hockey
Oulaisten Jääkobrat
Kuhmon Kiva HT
Pyhäjärven Pohti

Lohko 6
kaksinkertainen sarja, 12 ottelua
peliaika 3x20 min
 

Kuusamon Pallo-Karhut
Haukiputaan Ahmat
Kiekko-Laser Jun Punainen
Lämärit Mustat
Etelä-Portimo -72
Raahen Jääkiekkoklubi Red
Napapiirin Pantterit

Lohko 7
kaksinkertainen sarja, 18 peliä ottelua
peliaika 3x20 min
 

KJK Red
Lukko Team
TPS Akatemia
TuTo White
Lännen Kiekko
VG-62 Tapsat
SoPa
Kiekkohait
FoPS Vihreät
Turun Kisa-Veikot

Lohko 8

2x sarja ja välisarja/tuplapelit, 14 ottelua
peliaika 3x20 min

KalPa Ducks (a)
SuKiKa (c )
IPK/KK-81 (a)
Jokipojat Punainen (b)
PoU (b)
Jukurit Keltainen (c )
SaiPa Veskut (c )

D1 AAA

Lohko 1
yksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x15 min

Blues Juniors Ry BJR Blue 1
Blues Juniors Ry LV BJR Blue 2
EPS Red
EPS White
EVU Red
GrIFK Green
HAKI Blue
HIFK
HJK White
Hunters Sininen
Jokerit Blue
Jokerit White
Jää-Ahmat Red
KJT BLUE
Pelicans Turkoosi
Pelicans Turkoosi P-H
Viikingit Red

Lohko 2
kaksinkertainen sarja ja välisarja (lohkot a ja b) 17 ottelua
peliaika 3x15 min

HPK Oranssit (a)
Ilves Detroit (b)
Ilves Rangers (a)
KOOVEE Power (a)
S-Kiekko (b)
Sport Mambat (b)
Tappara Näppärät (b)
Tappara Vikkelät (a)

Lohko 3
nelinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x20 min

Jukurit Sininen
SaPKo sininen
SaiPa Jusut
KooKoo Black
Titaanit White

Lohko 4
kaksinkertainen sarja 14 ottelua
peliaika 2x25 min

Hermes Punainen
Hokki White
JHT sininen
K-Laser j. Punainen
Kärpät Valkoinen
Kärpät Musta
RoKi Viima
YJK Musta

Lohko 5

kaksinkertainen sarja ja yksinkertainen välisarja 18 ottelua
peliaika 2x25 min

FoPS Green (a)
Kiekkohait (a)
Lukko (b)
TPS Aallot (a)
TPS Jampat (c)
TuTo Blue (c)
VG-62 (c)
Ässät Flames (b)
Ässät Senators (b)

Lohko 6
kolminkertainen sarja 18 ottelua
peliaika 3x20 min

Jokipojat Musta
JPK Punainen
JYP Musta
JyKi Sininen
KalPa Wild
KalPa Spiders
LeKi-75

D2 AAA

Lohko 1
yksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 3x15 min

Blues Juniors BJR Blue 1
Blues Juniors LV BJR Blue 1
EPS Red
EVU Punainen
HAKI Blue 1
Haukat Valkoinen
HIFK Red
HIFK White
HJK White
Hunters Sininen
Jokerit Blue
Jää-Ahmat Red
Kiekko-Nikkarit Black
KIEKKO-VANTAA ITÄ Sininen
KJT BLUE
Kurra Musta
Pelicans Turkoosi

Lohko 2
kaksinkertainen sarja ja välisarja (lohkot a ja b) 17 ottelua
peliaika 3x15 min

HPK Oranssit (a)
Ilves Nashville (a)
Ilves Arizona (b)
SKK Musta (b)
Sport Oskut (b)
Tappara Hyrrät (a)
Tappara Rullat (b)
Tappara United (a)

Lohko 3
kolminkertainen sarja 15 ottelua
peliaika 3x20 min

Ketterä Sininen
Jukurit Keltainen
Jukurit Sininen
KooKoo Black
SaiPa Niepit
Titaanit White

Lohko 4
kaksinkertainen sarja 16 ottelua
peliaika 2x25 min

Ahmat Oranssi
Jääkobrat Musta
Hokki White
KKP sininen
K-Laser j. Punainen
K-Laser j. Valkoinen
Kärpät Valkoinen
Kärpät Musta
Hermes Punainen

Lohko 5
yksinkertainen sarja ja välisarja/lisäottelut 18 ottelua
peliaika 2x25 min (päivitetty 14.6)

Ässät Black (a)
Ässät Red (a)
Lukko (a)
Lukko Sininen (a)
TPS Jortsut (b)
TPS Jursit (b)
TPS Kojot (b)
FoPS Vihreä (a)
VG-62 Musta (b)
Rockets (a)
TuTo Blue (b)
TuK-V Valkoinen (b)
RNKFlyers (b)

lisäottelut välisarjaan a
Ässät Black - Ässät Red
Lukko - Lukko Sininen
FoPS Vihreä - Rockets

Lohko 6
kolminkertainen sarja 18 ottelua
peliaika 3x20 min

KalPa White
KalPa Yellow
Jokipojat Musta
Diskos Kelt
JYP Musta
JYP Punainen
JyKi Leijonat

 

SJL Kymi-Saimaan alue onnittelee U18 Maailmanmestareita ja tyttöjen N16 European Cupin mestareita.

Joukkueissa ja niiden johtoryhmissä on monta alueen seuroista tuttua.

Poikien Maailamanmestari U18 joukkueessa pelasi kolme alueen seurojen pelaajaa

Mikko Kokkonen, Jukurit
Santeri Salmela, KooKoo
Peetro Seppälä, KooKoo

ja neljä alueen seurojen kasvattipelaajaa

Rasmus Kupari, Kärpät (Titaanit, KooKoo)
Ville Petman, Lukko (SaiPa)
Leevi Aaltonen, KalPa (Jukurit)
Kim Nousiainen, KalPa (Warkis)

johtoryhmässä

aluevalmentaja Pekka Peltola joukkueen joukkueenjohtaja ja Jarkko Rissanen, KalPa (Kymi-Saimaan ex. maalivahtikouluttaja ja Juniori-SaPKon maalivahtivalmentaja)

http://www.leijonat.fi/maajoukkueet/u18/201718/tapahtumat/item/21746-09-mm-kisat-19-29-04-2018.html

 

Tyttöjen European Cupin voittaneessa joukkueessa pelasi kaksi alueen seurojen pelaajaa

Krista Parkkonen, SaiPa

Lisette Täks, AaKoo

joukkueen huoltajana toimi Kymi-Saimaan alueen aluehuoltaja/SaiPan nuorten huoltaja Pauli Saira.

http://www.leijonat.fi/maajoukkueet/leijonapennut/item/26118-suomi-riemukkaaseen-voittoon-u16-european-cupissa-vierumaella-finaalissa-tsjehit-kaatui-luvuin-6-3.html

 

 

 

Olet nyt

Kymi-Saimaan toimisto

Kaukaankatu 23 lh 4
53200 Lappeenranta

 

Kunnioita peliä

Finhockey News

OP-mobiili

Jääkiekkoliiton leirit

Suomi-kiekon strategia

Kunnioitus
Yhteisöllisyys
Hauskuus
Erinomaisuuden tavoittelu

Etsi sivustolta