Länsirannikon alueen PikkuPohjola –kartoitus Kupittaalla lauantaina 11.11.2017

 

Länsirannikon alueen PikkuPohjola –kartoitus 
Kupittaalla lauantaina 11.11.2017

2003 -ikäluokan Länsirannikon alueen PikkuPohjola- kartoitusleirille Kupittaalle 11.11.2017.
Leiri on Suomen Jääkiekkoliiton virallinen kartoitustapahtuma matkalla kohti Pohjola -leiriä, joka järjestetään vuoden 2017 helmi-maaliskuussa

Kokoontuminen; Kupittaan jäähallilla klo 14:00.

Päätös;  Kartoitustapahtuma päättyy klo 22:00 mennessä

Maksut;    Leirimaksu on 20 € /per poika, sisältää mm. Jää- ja tuomarimaksut, lämpimän ruoan ja välipalan.
Maksu maksetaan käteisellä paikanpäällä.

                     

Leirin ohjelma;

Alustava ohjelma seuraavalla sivulla. Ryhmäjaot selviävät leirin alussa.

Leirin käytännön johtamisesta vastaa Vesa Lehtonen.

 

Kuljetus;    

Jokainen huolehtii itse kuljetuksista Kupittaalle ja takaisin – sovitelkaa kimppakyytejä,
joukkueenjohtajalla on lista seurasi / lähialueesi pelaajista.

 

Varustus; Jokaisella tulee olla täydellinen pelivarustus, varamaila ja ulkoliikuntavarustus.
Jos haluat, varaa myös omaa evästä mukaan. Huoltaja on paikalla, mutta huolehtikaa luistimet etukäteen kuntoon.

 

Esteilmoitus;                    

                      Mikäli tulee estettä, ilmoita siitä välittömästi aluevalmentaja

                      Vesa Lehtoselle 0400-226499 tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Älä tule loukkaantuneena tai kipeänä leirille!

 

Toivotan kaikille hyvää valmistautumista ja säpinää toimintaan!

 

Nähdään Kupittaalla!

Vesa Lehtonen                          Petri Valtala                     

Aluevalmentaja                          Maalivahtikouluttaja                           

 

Juha Mattila                             Jari-Matti Salo

Valmentaja                                      Valmentaja

Ohjelma:

 

14:00 Kokoontuminen, avaus alakerran Legenda - Klubilla

 

 

Ottelut:

 

15:10-16:10    A Sininen     vs                  B Oranssi

 

                                                                                                                            16:20-17:20   C Valkoinen      vs            D Musta

 

     17:30-18:30     C Valkoinen        vs                  A Sininen

 

18:40-19:40  D Musta        vs                  B Oranssi

 

19:50-20:50  D Musta        vs                  A Sininen

 

  21:00-21:50 B Oranssi      vs                  C Valkoinen

 

Peliaika 2x20min   kokonaisaikaa 60min

 

 

Ruokailut:

 

Joukkueet A+B klo 16:30 (A ensin)

Joukkue D klo 17:40

Joukkue C klo 18:40

Maalivahdit                     

Helomaa Juuso                 TuTo

Laine Antti                        Sopa

Rovio Topias                     TPS

Rajala Teemu                   Lukko

Salminen Frans                Lukko

Kuutti Aku                        TPS

Aalto Onni                        Lukko

Saloharju Elias                 Ässät

 

Puolustajat                       

Heimosalmi Aleksi           Ässät

Hellman Verneri              Ässät

Intonen Wille                    VG-62

Johansson Rasmus           TPS

Jokinen Kasper                TuTo

Kauppila Rasmus             Lukko

Kautto Aaro                      Ässät

Kontio Valtteri                 SoPa

Laaksonen Eetu                TPS

Lehtonen Joel                   TarU

Lehtonen Vili                    Ässät

Leskinen Saku                  Lukko

Malen Josias                     Ässät

Markkula Topi                 Lukko

Mattila Waltteri               Ässät

Niinikoski Jere                 TPS

Nurmi Ilmari                    TarU

Partanen Saka                  VG-62

Puotsaari Niko                  SoPa

Saari Eemeli                     TPS

Saarinen Eemil                 Lukko

Smolander Antti               TuTo

Stolpe Jasper                    TPS

Suominen Lauri               TuTo

Tuokkola Jami                 Lukko          

 

Hyökkääjät

Aho Paavo                         Lukko

Ahokas Niko                     Ässät

Anttila Tuomas                 Lukko

Iljin Joonatan                   VG-62

Janger Jesse                      SoPa

Jokinen Valtteri               SoPa

Jokipuu Tuomas               TPS

Ketonen Niklas                 Ässät

Kinnunen Lauri                TPS

Knihti Feetu                      Ässät

Kulmala Michael             TPS

Lahti Joonas                     Ässät

Lanki Thomas                  FPS

Lehtonen Sisu-Petteri      TPS

Lindholm Ville                 Kiekkohait

Louhipuro Samuli            TPS

Niinistö    Joel                  TPS

Nurmi Ville-Valtteri        Lukko

Päivärinta Sami                SoPa

Pirjetä Lukas                    TPS

Puolakka Nestori              SoPa

Ranta Samuli                    Lukko

Rantanen Niklas              TPS

Salo Oliver                        TPS

Salo Vilho                          Lukko

Savolainen Eemil             TuTo

Savolainen Marko            Lukko

Tervo Eetu                        SoPa

Tillqvist Benjamin           Ässät

Tunkkari Juho                 Ässät

Tuohimaa Aaro                Ässät

Urpolahti Frans                LaJy

Välimaa Eelis                    Ässät

Valtonen Aatu                  Lukko

Valve Verneri                   TPS

Vilen Santeri                     TPS

Virta Olli-Oskari             SoPa

Virtanen Aaro                  Ässät

Virtanen Heikki               Ässät

Wahlsten Nico                  TPS

Olet nyt

Lätkää kaiken ikää

Länsirannikon toimisto

Yliopistonkatu 31
20100 Turku

 

Kunnioita peliä

OP-mobiili

Jääkiekkoliiton leirit

Suomi-kiekon strategia

Kunnioitus
Yhteisöllisyys
Hauskuus
Erinomaisuuden tavoittelu