perjantai, 02 maaliskuu 2018 14:45

Taitovalmentajien rekrytointi etenee seurojen kautta - tutustu seurojen hakuilmoituksiin!

Taitovalmentajatukipäätösten myötä monessa junioriseurassa on käynnistymässä taitovalmentajan rekrytointi.

Seurojen taitovalmennuksen kohderyhmä määritetään mukaan valittujen seurojen ja seurayhteisön tarpeiden mukaan Leijona-kiekkokouluvaiheen ja C2-ikäluokan väliltä. Taitovalmentajan vastuulle kuuluu seurasta riippuen yhteistyö emoseuran ja sen vastuulle kuuluvien sateenvarjoseurojen kanssa. Rekrytoinneissa painotetaan Jääkiekkoliiton valmennusosaamisen profiilin lapsuusvaiheen valmennusosaamista.

Kokoamme tähän uutiseen linkkejä seurojen rekrytointi-ilmoituksiin, uutista päivitetään sitä mukaa kun seurat julkaisevat rekrytointi-ilmoituksiaan taitovalmentajahakuun liittyen. Jokaisen taitovalmentajia rekrytoivan seuran tarve vaihtelee hieman seuran ja seurayhteisön tarpeiden mukaan, ja tämän vuoksi rekrytoinnit toteutetaan seurakohtaisesti. Seurat antavat tarvittaessa lisätietoa omiin rekrytointeihinsa liittyen.


Käynnissä olevat taitovalmentajien rekrytoinnit seuroittain (päivitetty 20.2.2018)

Harjun Kiekko

IFK Grankulla Hockey

Juniori-Jukurit

JYP Juniorit

Kiekko-Laser Juniorit ry

KJT Hockey ry

KooKoo-juniorit (PoKLi)

Lempäälän Kisa 1955 Jääkiekko ry (Leki)

Porin Ässät ry

S-Kiekko Juniorit ry

TPS Juniorijääkiekko ry

 

Olet nyt

Näin palvelu toimii

Julkaisemme tällä sivulla seurojen rekrytointi-ilmoituksia, joissa haetaan osa-aikaisia tai päätoimisia työntekijöitä. OTO-tehtävien haut tapahtuvat seurojen omien kanavien kautta.

Julkaistavat tekstit voi lähettää osoitteeseen: jutut@leijonat.fi

Etsi sivustolta