keskiviikko, 03 huhtikuu 2019 20:09

JHT Kalajoki Ry hakee valmennuspäällikköä

JHT Kalajoki Ry hakee päätoimista valmennuspäällikköä seuran urheilutoiminnan ja valmennuksen linjaukseen sekä kehittämiseen.

JHT Kalajoki  Ry:n toiminnassa on mukana noin 250 harrastajaa ja yli 400 jäsentä. Seurassamme on ikäkausijoukkueet kaudella 19/20  G – A ikäluokissa. Seuramme yhtenä tavoitteena on tarjota laadukas harrastusmahdollisuus mahdollisimman monelle alueen harrastajalle. Seuramme tekee yhteistyötä Suomi-sarjassa pelaavan JHT Tuki Ry:n edustusjoukkueen kanssa.

Valmennuspäällikön tehtäviin kuuluu vastata seuran G – A ikäluokkien valmennuksen linjauksista, ohjauksesta, tuesta ja kehittämisestä. Tehtäviin voidaan sisällyttää seuran ikäkausi joukkueiden valmennus tehtäviä. Lisäksi tehtävänkuvaan kuuluu Kalajoki Akatemian kanssa tehtävä yhteistyö.

Valmennuspäälliköltä edellytämme:
- Vähintään liikunnan- alan ammattitutkintoa.
- Kokemusta jääkiekkovalmentajana toimimisesta.
- Hyviä sosiaalisia taitoja toimia lasten, nuorten sekä aikuisten kanssa.
- Hyviä johtamistapoja ja organisointikykyjä, sekä kykyä itsenäiseen työskentelyyn.
- Valmiutta joustavaan työaikaan.

Valitun henkilön on ennen työn vastaanottamista esitettävä nähtäväksi lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämisestä annetun lain (rikosrekisterilaki 6§ 2 momentti) vaatima rekisteriote.

Työsuhde alkaa sopimuksen mukaan. Mahdollisuus myös osa-aikaiseen työsopimukseen.

Vapaamuotoiset hakemukset palkkatoiveineen pyydämme lähettämään 26.4.2019 mennessä sähköpostilla osoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tiedustelut tehtävästä iltaisin (klo 17-21):

Varapuheenjohtaja Markku Heikkilä
040 0669 200

Puheenjohtaja Hanna Niemi
041 5442 450

www.jht.fi

Olet nyt

Näin palvelu toimii

Julkaisemme tällä sivulla seurojen rekrytointi-ilmoituksia, joissa haetaan osa-aikaisia tai päätoimisia työntekijöitä. OTO-tehtävien haut tapahtuvat seurojen omien kanavien kautta.

Julkaistavat tekstit voi lähettää osoitteeseen: jutut@leijonat.fi

Etsi sivustolta