perjantai, 19 helmikuu 2016 23:27

Kiekko-Vantaa Itä ry hakee valmennuspäällikköä 1.5.2016 alkaen

Kirjoittanut Joni Leander

Kiekko-Vantaa Itä on vantaalainen kasvattajaseura ja harrastajien määrällä laskettuna yksi suomen suurimpia jääkiekon junioriseuroja. Seuran strategian mukaisesti odotamme valmennuspäälliköltä urheilijan kokonaisvaltaisen ja tavoitteellisen kehityksen tukemista, pelaajapolun rakentamista harraste- tai kilpakiekkoon urheilijan tahto- ja taitotason mukaan, harjoittelukulttuurin luomista ja sisäistämistä sekä monipuolisen omaehtoisen urheilun lisäämistä. Tällä hetkellä seuran päätoimisia työntekijöitä ovat seurakoordinaattori, valmennuspäällikkö ja taitovalmentaja. Seuralla on toimintaa Tikkurilassa ja sen lisäksi Myyrmäessä sekä Hyrylässä.

 Haemme joukkoomme valmennuspäällikköä kokoaikatyöhön toistaiseksi. Työn painopiste on C-G juniorit sekä leijonakiekkokoulu. Valmennuspäällikön tehtävänä on johtaa, ohjata ja valvoa seuran valmennus- ja kasvatustyötä seuran strategian ja linjausten mukaisesti. Työ vaatii tekijältään organisointitaitoja ja esimiesosaamista. Valmennus- ja ohjaustehtävissä tarvitaan pedagogista osaamista. Työssä tarvitaan laaja-alaisesti hyviä vuorovaikutustaitoja, sosiaalista ja ulospäin suuntautunutta luonnetta sekä aktiivisuutta ja kiinnostusta seuran ja toimintaympäristön sekä itsensä kehittämiseen. Valmennuspäälliköllä tulee olla liikunta-alan perustutkinto tai vastaava koulutus sekä vähintään Suomen jääkiekkoliiton perustason koulutuskokonaisuus. Seuran toiminnasta lisää osoitteessa www.kiekkovantaa.fi

Vapaamuotoiset hakemukset palkkatoivomuksineen pyydetään toimittamaan 6.3.2016 mennessä osoitteeseen:

Yhteydenotot aikavälillä 20.-28.2.2016:

A-P Muurimäki, Seurakoordinaattori, Kiekko-Vantaa itä ry.

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

p. 050 576 3278

Tai

Tero Pekanpalo, Hallituksen jäsen, Kiekko-Vantaa Itä ry.

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

p. 0400 690 766

 

 

Olet nyt

Etelän alueen toimisto

Suomen Jääkiekkoliitto ry.
Veturitie 13 H
00240 Helsinki

Vaihde 010 2270 200
Fax 010 2270 299

 

Kunnioita peliä

Finhockey News

OP-mobiili

Suomi-kiekon strategia

Kunnioitus
Yhteisöllisyys
Hauskuus
Erinomaisuuden tavoittelu

Etsi sivustolta